Slot Art Festival. Trudno się doliczyć, który już raz wakacje zaczynamy właśnie tutaj. Wspominamy stare miejsca, minione chwile (także te, w których festiwal odbywał się jeszcze w Giżycku) i nieodmiennie stajemy zadziwieni patrząc na kolejne „dzieci festiwalu”, które tak bardzo urosły…
Kilkanaście lat, to samo miejsce i ten sam Festival. No właśnie – ten sam? Czy może jednak za każdym razem inny?
W każdym kolejnym roku poznajemy tu nowe osoby; wiele naszych przyjaźni narodziło się właśnie tutaj. Wiele lat temu, ale i w zeszłym roku. Z niektórymi ludźmi czujemy się naprawdę blisko związani, chociaż praktycznie widujemy się tylko tutaj, z innymi spotykamy się także w innych miejscach, ale Slot i tak jest czymś co naprawdę nas łączy. Kawałki ich życia znajdują miejsce w moim własnym. Splatają się i to tworzy nasze życie. Te spotkania zmieniają każdy festiwal, a niektóre z nich zmieniły całe moje życie. Ciągle jeszcze nie wiem kogo SPOTKAM w tym roku.
Zapytana o to dlaczego tu jeżdżę, co mnie tak ciągnie, że dwunasty rok z rzędu ustalam swój wakacyjny plan zaczynając od sprawdzenia terminu następnego Slotu od razu odpowiedziałam: ludzie. To ludzie tworzą tę niepowtarzalną atmosferę, to ludzie i zmieniające życie spotkania z nimi.

Spotkanie – tytuł, przewodni temat festiwalu w tym roku. Z mojego punktu widzenia nic nie mogło lepiej trafić.