Relacje, które mamy w rodzinie, wśród przyjaciół i w pracy mają na siebie wzajemny wpływ i pomagają nam się rozwijać oraz dają poczucie szczęścia i satysfakcji, albo nas niestety niszczą. Niezależnie od tego jakie dokładnie są to więzi, rządzą nimi pewne zasady, których można się po prostu nauczyć. Właśnie tym się zajmujemy.

W 2006 roku rozpoczęliśmy projekt Dobrze nam Razem. W jego ramach poprowadziliśmy ponad sto pięćdziesiąt wykładów, szkoleń i warsztatów na konferencjach, Slot Art Festivalu i różnego typu spotkaniach. W 2019 roku dołączył do nas syn, przekształciliśmy projekt w Fundację Dobrze nam razem i od tego czasu razem, już jako Fundacja prowadzimy szkolenia, warsztaty i wykłady skupione na budowaniu znaczących relacji. Nasza propozycja skierowana jest do różnych firm, organizacji, kościołów, ośrodków, oraz klubów i grup nieformalnych.

Wierzymy, że jakość relacji, zwłaszcza z najbliższymi osobami, ale także z sąsiadami, współpracownikami i w ogóle ludźmi, których spotykamy na naszej drodze, jest tym, co w najbardziej bezpośredni i trafny sposób określa czy jesteśmy szczęśliwi. Zgadzamy się w tym z wynikami najdłuższego badania w historii psychologii – trwającego od 1939 roku Badania Harvard Grant, które miało dostarczyć odpowiedzi na pytanie czego człowiek potrzebuje do szczęścia. Jeden z kierowników badania – Georg Vaillant, po przeanalizowaniu jego wyników powiedział, że:

SZCZĘŚCIE TO MIŁOŚĆ. KROPKA

KRS  0000785780

NIP  627 276 297 4

Jeśli chcesz nas wspierać, jest taka możliwość:

Bank BNP Paribas
Fundacja Dobrze nam razem
nr.konta   46 1600 1462 1825 4176 6000 0001

O nas 🙂

Wszystko zaczęło się pewnego lipcowego dnia 1986 roku w Wiśle. Tak, właśnie wtedy się poznaliśmy. Na początku wyglądało to jak jedna z wielu znajomości, ale po półtora roku okazała się ona czymś o wiele, wiele większym. W kolejnych miesiącach coraz bardziej zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że „dobrze nam razem” i postanowiliśmy, że tak już zostanie. Na mocy tego postanowienia, w 1990 roku, przyrzekliśmy sobie, że zostanie tak już na zawsze – 14 lipca tego roku pobraliśmy się i nasza wspólna przygoda nabrała tempa. Nadal jest największą i najbardziej pasjonującą Przygodą naszego życia.

Naprawdę dobrze nam razem. Dobrze, co oczywiste, nie zawsze oznacza lekko, miło i przyjemnie, ale zawsze znaczy fascynująco. Zresztą takie są wszystkie Prawdziwe Przygody. Przeżyliśmy już spory kawałek naszej własnej, ale jesteśmy niezmiernie ciekawi co przyniesie nam ona w kolejnych latach. 

Jesteśmy rodzicami dwójki dorosłych dzieci i teściami. 

Uwielbiamy razem mnóstwo rzeczy – ponad trzydzieści lat dało nam sporo czasu żeby uczyć się swoich pasji od siebie nawzajem. Zwiedzamy ciekawe miejsca i te „za miedzą”, i te trochę dalsze, zwykle piechotą lub samochodem, który służy nam często za sypialnię, zachwycamy się przyrodą (zwłaszcza górami), ale lubimy też miasta, kochamy słońce i ciepełko – nasza ulubiona pora roku to lato. Robimy całkiem fajne zdjęcia, które pasjami oglądamy potem zamiast seriali telewizyjnych, całkiem dobrze gotujemy i chociaż nasze popisowe dania są zupełnie inne, przepadamy za wspólnymi posiłkami.  Chociaż od czasu do czasu lubimy zajrzeć do fajnej restauracji czy kawiarni, to jadamy głównie w domu. 

Osobno czasem oglądamy filmy, bo mamy trochę różny gust w tym względzie:)

Mając tak wiele, chcieliśmy dzielić się z innymi – stąd pomysł na projekt, a obecnie Fundację Dobrze nam razem.