Kolejny Nowy rok. Przyznać trzeba, że trochę się ich już nazbierało. Następny i następny. Ziemia z wdziękiem wykonała właśnie kolejny obrót wokół Słońca, i choć między takim na przykład 12 maja i kolejnym 12 maja upływa dokładnie tyle samo czasu, co między ostatnimi dniami kolejnych grudni, świętujemy akurat dziś.

Podsumowania, podsumowania, ochy, achy i noworoczne postanowienia. Atmosfera „jest cudownie a będzie coraz lepiej” atakuje z każdej strony.

A w sumie… jeśli tak postawić na szczerość – wcale nie wiadomo czy będzie akurat lepiej. Może nie być. I niestety nie zmieni tego siła naszego przekonania.

Sami oczywiście również mamy nadzieję na zdrowe, spokojne i szczęśliwe przeżycie kolejnych dni, ale wcale nie wiadomo czy będziemy zdrowi i czy nic złego nas nie spotka. No nie wiadomo. Nie wszystko zależy od nas samych. Ale dużo jednak zależy, bo to my przez ten kolejny rok przejdziemy i tylko od nas zależy w jakim stylu – czy będziemy potrafili być pomocni, wrażliwi, otwarci na innych i samych siebie, czy zamkniemy nasze serca i domy.

Bo przecież nawet jak będzie zdrowo, obficie i bezproblemowo – może być zupełnie bez sensu.

Ale z drugiej strony – nawet jeśli będzie trudno i boleśnie – może przecież być dobrze i pięknie.

Nie my decydujemy o tym w jakich czasach przychodzi nam żyć. Decydujemy tylko o tym jak wykorzystamy czas, który jest nam dany.

J.R.R. Tolkien

Tylko i aż 🙂

A tutaj rozmowa Gandalfa z Frodo, w której pada powyższy cytat 🙂 https://youtu.be/IrOqnZdvI6M