…Albowiem dziecię narodziło się nam, 
Syn jest nam dany
i spocznie władza na jego ramieniu, 
i nazwą go:
Cudowny Doradca, Bóg Mocny, 
Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju… 
Izajasz 9: 5
Boże Narodzenie – historia, która zmieniła nasze życie. Ponad dwa tysiące lat temu, w małej, raczej zapomnianej miejscowości, w niezbyt luksusowych warunkach, po trudach podróży rodziców, przyszło na świat Dziecko. Urodził się Mały Chłopiec. Emmanuel. I od tej pory Bóg jest z nami.  Historia, konkretne wydarzenie w miejscu i czasie, spowodowało w świecie ogromną zmianę. Bez tego dnia, wszystko byłoby zupełnie inne. Nawet rok mielibyśmy jakoś zupełnie inaczej liczony.
W tej opowieści Bóg wchodzi do świata ludzi, jako jeden z nich właśnie. Dlatego naprawdę wie o co w tym wszystkim chodzi. Nie jest odległym demiurgiem otoczonym wielkimi ideami, tylko dzieckiem, małym chłopcem, który urodził się żeby naprawić wszystko, co zostało zepsute i zniszczone. Czyż nie o tym marzyliśmy?
Każdy z nas ma swoją historię – lepsze i gorsze chwile, dzięki którym jednak jesteśmy właśnie tym, kim jesteśmy. Tysiące decyzji w przeróżnych okolicznościach splatają się w nasz charakter i budują nasze więzi z innymi. Wiele chwil, które, gdyby się nie wydarzyły, zmieniłyby bieg naszej małej historii – a zatem i historii kolejnych pokoleń. Piękna rodzinna historia o tym jak babcia spotkała dziadka… i już wiemy o co chodzi. Nasza historia jest ważna. I nieprawda, że tylko dla nas. 
W tym roku, podczas Adwentu, chcemy skupić się na budowaniu naszej własnej, wspólnej, dobrej historii. I taki właśnie będzie tegoroczny Kalendarz Adwentowy Dobrze nam Razem.

Podobno kluczem do szczęścia jest wdzięczność, ale tej przecież nie da się pielęgnować jeśli nie pamiętamy o dobrych rzeczach. A w codzienności, kolejnych szarych dniach, natłoku spraw, terminów i obowiązków tak łatwo zostawić je na później, odłożyć i w końcu zapomnieć. Pędzić i nie wiedząc nawet kiedy, stracić coś najcenniejszego. O wiele ważniejszego niż te wszystkie obowiązki, terminy i sprawy. I dlatego potrzebujemy Świąt. Żeby nie zapomnieć o Bożym Narodzeniu i o tym co ono dla nas znaczy, ale też o nas, o tym kim jesteśmy i jak to się stało. A jeśli trochę się pogubiliśmy, może te Święta pomogą nam się odnaleźć?
Zapraszamy do naszego Kalendarza Adwentowego. 

Startujemy w czwartek, 30 listopada. Codziennie, przez kolejne 24 dni będziemy stawiać przed Wami, i przed nami samymi, kolejny temat – wyzwanie na kolejny dzień Adwentu.